Zapraszamy do prześledzenia krótkiej relacji zdjęciowej z warsztatów gitarowych prowadzonych przez prof. AM w Katowicach        Marka Nosala. Warsztaty odbyły się 11 marca 2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Tarnobrzegu.

Wieczorem prof. Marek Nosal koncertował dla szkolnej społeczności. Usłyszeliśmy utwory takich kompozytorów jak: Izaak Albeniz (Granada, Asturia), Heitor Villa – Lobos (Preludium I), Francesco Tarrega (Wspomnienie z Alhambry), Jouaqin Turina (Sevillana)

Przejdź do galerii zdjęć


Dzień Otwarty Szkoły

Dnia 10 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole dzień otwarty. W dniu tym zaprosiliśmy przyszłych kandydatów na „Koncert wiosenny” w wykonaniu naszych uczniów, reprezentujących klasy wszystkich instrumentów muzycznych, na których uczą się grać w szkole. Nie zabrakło również występów szkolnych zespołów kameralnych oraz chóru. Dzień otwarty to również okazja do wstępnych badań uzdolnień muzycznych i przydatności do gry na instrumentach przyszłych kandydatów. Nasi goście mogli zwiedzić szkołę, a także porozmawiać z nauczycielami na temat obowiązkowych zajęć indywidualnych i zbiorowych. Za tydzień egzaminy wstępne. Liczymy na liczne zgłoszenia nowych, zdolnych uczniów, którzy w naszej szkole będą rozwijać swoje muzyczne talenty. 


Koncert kameralny

Dnia 4 maja 2017 r. w Sali koncertowej szkoły odbył się koncert kameralny w wykonaniu nauczycieli klasy fletu Zespołu Szkół Muzycznych w Kielcach.

Wystąpili:

Paulina Kruk – flet

Jarosław Wanecki – flet

Jacek Ciołczyk – fortepian

W programie znalazły się utwory A. Vivaldiego, G.B. Plattiego, R. Schumanna, F. Chopina, F. Dopplera.

Miło nam było gościć i posłuchać pięknych interpretacji znanych utworów fletowych granych solo i w duecie z towarzyszeniem fortepianu. Uczniowie klasy fletu, prowadzonej przez mgr Jarosława Waneckiego, mieli możliwość posłuchać swojego mistrza, który wspaniałym występem przekazał im wielką pasję do fletu i muzyki poważnej.


Audycja muzyczna dla przedszkolaków

 „ZACZAROWANE INSTRUMENTY” 

Dnia 27 kwietnia 2017 r. salę kameralną wypełniła widownia małych słuchaczy z grup pięcio i sześciociolatków z Przedszkoli nr 15, 17
i klas II Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu. W ramach promocji szkoły, przed zbliżającymi się egzaminami wstępnymi odbyła się specjalnie przygotowana przez panią Renatę Śpiewak-Jakubowską audycja muzyczna „Zaczarowane instrumenty”. Przygotowany scenariusz audycji w przystępny sposób dla małych dzieci, pozwolił pokazać wszystkie instrumenty muzyczne na których uczą się grać uczniowie naszej szkoły. Nie zabrakło też piosenek w wykonaniu uczennic klas I A i III B. Na zakończenie audycji uczennice klasy I pokazały interpretację ruchową utworu „Skakanka” F. Rybickiego a uczennice klasy III zaprezentowały interpretację ruchową utworu „Kołysanka” Majkapara. Mali widzowie mieli okazję zobaczyć, posłuchać brzmienia i ciekawych wiadomości
o instrumentach muzycznych, bez problemu też odgadnęli muzyczne hasło,  imię wróżki, która zaczarowała instrumenty. Prawie godzinna audycja muzyczna, pokazała jak pracują nasi uczniowie, którzy swoim poświęceniem i ogromną pracowitością mogą prezentować swój talent muzyczny i umiejętności gry na wybranych instrumentach.
A koncertów w naszej szkole nie brakuje. Dzieci bardzo chętnie przygotowywały program do audycji o instrumentach a brawa publiczności świadczyły o tym, że warto było zaprosić i pokazać młodszym koleżankom i kolegom swoje muzyczne pasje.


Dnia 1 marca w Sali koncertowej szkoły miał miejsce koncert uczniów Szymona Tadli i Magdaleny Nawojskiej z klasy skrzypiec prof. Wojciecha Wiązownickiego z Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie.

W repertuarze znalazły się następujące utwory:

Szymon Tadla

J.S.Bach Fuga z I sonaty

H. Wieniawski Koncert d-moll cz.I

Magdalena Nawojska

L.van Beethoven IV Sonata

H. Wieniawski Capriccio-Valse

M. Karłowicz Koncert skrzypcowy A-dur

Przy fortepianie Pani Ewa Orawska

Koncert młodych adeptów sztuki skrzypcowej przyniósł melomanom wiele niezapomnianych wrażeń i emocjonujących wspomnień. Charakteryzował go wysoki szkolny poziom wykonawczy i cieszył się dużym zainteresowaniem przybyłej publiczności.

Dziękujemy Panu Wiązownickiemu, że zaplanował koncert w naszej szkole, dziękujemy wykonawcom i życzymy samych sukcesów i udanych kolejnych koncertów.


Przesłuchania CEA 2017 - akordeon

Dnia 8 i 9 lutego 2017 roku w sali koncertowej szkoły miało miejsce znaczące wydarzenie. Odbyły się Regionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej uczniów klas akordeonu i zespołów akordeonowych szkół muzycznych I stopnia.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy akordeonu pana Krzysztofa Garbacza

Soliści:

Maksymilian Bieliński, Jan Gospodarczyk, Tomasz Kawalec i Natalia Kułacz.

Zespół akordeonowy w składzie:

Natalia Kułacz, Natalia Niezgoda, Tomasz Kawalec, Krystian Zbyrad

Uczniowie solidnie przygotowali się do swoich występów. Dobra punktacja jeszcze bardziej zmobilizowała ich do dalszej pracy i chęci odnoszenia sukcesów muzycznych. Nowy skład zespołu akordeonowego przygotował na przesłuchania bajeczki K. Naklickiego. Tytuły: „Mrówka i patyczek”, „Sto lat z życia żółwia” , „Przelot ważką nad ogródkiem” były utworami, które muzycznie oddawały programowe bajkowe tytuły. Gratulujemy wyróżnienia Natalii Kułacz, a panu profesorowi K. Garbaczowi dziękujemy za bardzo dobre przygotowanie.


„Poranek z Mikołajem”

Audycja muzyczna przygotowana przez uczniów szkoły  dla przedszkolaków.


Dnia 14 grudnia, gościliśmy grupy 5 i 6 latków z przedszkoli nr 2, 3 i 17. Przygotowany program artystyczny oparty był na opowiadaniu o prawdziwej historii Świętego Mikołaja, którą czytały uczennice klasy VI: Wiktoria Dereń i Angelika Grębowiec. Wstawkami muzycznymi były piosenki o Świętym Mikołaju śpiewane przez uczennice klasy III. Nie zabrakło również kolęd i utworów instrumentalnych, tematycznie związanych z opowieścią o Św. Mikołaju.
Audycja muzyczna bardzo podobała się przedszkolakom, a my już myślimy o zorganizowaniu kolejnego muzycznego spotkania dla naszych młodszych koleżanek i kolegów.

W koncercie udział wzięli uczniowie : A. Roman, M. Kozłowska,
J. Biało, A. Dec, N. Motyka, Z. Piwowar, W. Warzycka,
W. Łodkowska, M. Chmiel, I. Jajko.

Utwory instrumentalne zagrali:

Zosia Piwowar – skrzypce, Jakub Ziółkowski – akordeon, Aniela Roman, Julia Biało – duet fortepianowy, Milena Bonarska, Maja Zioło – duet fortepianowy, Maja Zioło, Liliana Bonarska – duet fortepianowy.

Uczniów przygotowali:

M. Chojnacka, R. Skóra, R. Śpiewak Jakubowska, K. Garbacz

Audycję przygotowała i prowadziła R. Śpiewak-Jakubowska

Zajęcia Mikołajkowe z grupą 6-latków z Przedszkola na 17 w Tarnobrzegu

To już nasze kolejne spotkanie. Tym razem „Mikołajkowe”. Dzieci w mikołajkowych czapeczkach wybrały się w muzyczną podróż z Mikołajem. Scenariuszem zajęć była historia Mikołaja, który przemierza tysiące kilometrów, aby obdarować prezentami wszystkich potrzebujących. Zajęcia przepełnione muzycznymi zabawami bardzo podobały się przedszkolakom. Dzieci nauczyły się piosenki o Mikołaju, grały na instrumentach perkusyjnych, wieszały bombki na choince układance zgodnie z wysokością dźwięku, układały z bombek mikołajkowe rytmy wierszyków no i oczywiście dużo podróżowały w dość trudnych zimowych warunkach oczywiście przy muzyce granej na żywo i wybranych przykładach z literatury muzycznej. Zajęcia przeprowadzone były w oparciu o metody E. J. Dalcroze’a, C. Orffa i B. Strauss. Przedszkolaki z 17-stki bardzo chętnie przychodzą na zajęcia do szkoły muzycznej. Lubią muzykę, a nawet w przedszkolu realizują projekt muzyczny, który zakłada również współpracę z naszą szkołą. Jest nam niezmiernie miło, że muzyka w przedszkolu nr 17 zajmuje tak ważne miejsce. A są i tego efekty. Co roku podczas egzaminów wstępnych do naszej szkoły przedszkolaki z 17-tki zajmują wysokie lokaty na liście przyjętych uczniów do naszej szkoły.

Poniżej zdjęcia z zajęć w szkole muzycznej.


„Wspólne muzykowanie z Waldemarem Malickim”

Czwartek 22 października był dla naszej szkoły dniem bogatym w różnorodne pozytywne wrażenia i masę muzycznych doświadczeń. Mieliśmy przyjemność wziąć udział w projekcie, finansowanym przez Fundację PZU, pt. Wspólne muzykowanie z Waldemarem Malickim. Od samego rana najlepsi uczniowie, wybrani przez nauczycieli prowadzących, mogli doskonalić swoje umiejętności na warsztatach, prowadzonych przez znamienitego gościa. Maestro był pod wrażeniem przygotowania i pracy naszych wychowanków. Pozytywnie ocenił prezentowane przez nich interpretacje utworów oraz podejście i zaangażowanie w wykonywaną pracę, jaką wkładają w grę na poszczególnych instrumentach.

Wyniki całej przedpołudniowej pracy warsztatowej mogliśmy podziwiać podczas koncertu głównego w sali widowiskowej. Wypełniła się ona na tę okazję po brzegi, gromadząc zarówno bliskich występujących na scenie uczniów, jak i innych przedstawicieli miejskiej społeczności, wrażliwych na piękno muzyki, a także pragnących poczuć niesamowitą energię i masę pozytywnych emocji, płynących z formuły muzycznych spotkań z Waldemarem Malickim. Publiczność gromkimi brawami nagrodziła znakomitych młodych artystów, którzy pod wodzą maestro mogli zaprezentować swój talent i kształtowane przez dłuższy czas umiejętności. Dzięki znakomitemu przewodnictwu naszego gościa, pełnego
w humorystyczne aluzje i żartobliwe wtrącenia, uczniowie nie czuli niepotrzebnego zdenerwowania i tremy, pozostawiając stres za kulisami. Występ u boku maestra był dla naszych wychowanków doskonałym wyróżnieniem i okazją do poznania mistrza, który swoją charyzmą i niesamowitymi zdolnościami, potrafi stworzyć rodzinną i wspaniałą atmosferę, w której, patetyzm i wzniosłość muzyki poważnej doskonale łączyły się z humorem i nietuzinkowym żartem, wypełniając całą salę radością oraz zachwytem.  

Jesteśmy

dumni, że maestro, na przeprowadzenie warsztatów, zwieńczonych

wspaniałym koncertem, wybrał właśnie nasza szkołę. Całe wydarzenie i

związane z nim wspomnienia pozostaną w naszej pamięci na długie lata.

Magdalena Bobowik, Zuzanna Trzaska, Wiktoria Sasiela, Patrycja Glica, Izabella Samołyk, Jagoda Bajda, Michalina Baran, Gabriela Ciejka, Marianna Zych, Patrycja Ramos, Barbara Sołtys, Martyna Urbaniak, Aleksandra Wydro, Magdalena Piwowarczyk, Karol Widuch, Jakub Skura, Krystian Zbyrad, Jakub Abramczyk, Jędrzej Kurzępa, Michał Kruk, Kacper Krzysztofiński, Grzegorz Rawski, Marcin Witoń, Aleksander Polnicki.„WIECZÓR KOLĘD 2016”

Gdy się Chrystus rodzi i na świat przychodzi…

25 stycznia, w sali koncertowej naszej szkoły, odbył się coroczny koncert kolęd. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki, swoim brzmieniem, wprowadziły publiczność w nastrój pełen magii i świątecznego klimatu. Każdego roku to wydarzenie budzi ogromne zainteresowanie ze strony środowiska lokalnego. Rodzice, dziadkowie naszych uczniów,
a także słuchacze i sympatycy naszej szkoły, mogli współuczestniczyć w muzycznym przeżywaniu, kończącego się już okresu świąt Bożego Narodzenia. Na scenie wystąpili liczni soliści i zespoły kameralne, prezentując wszystkie klasy instrumentalne m.in. klasę skrzypiec, wiolonczeli, fortepianu, fletu, akordeonu, klarnetu oraz gitary. Na scenie pojawił się także chór szkolny „Canticus”, wykonując utwory: „Dzisiaj w Betlejem”, „Północ już była”, „Hola, pasterze z pola”, „A cóż z tą dzieciną” oraz „Idzie na ziemię”. Cały zaprezentowany materiał muzyczny o świątecznym charakterze zabrzmiał wyjątkowo i ciepło. Uwagę przykuwały znakomite i nowatorskie opracowania wykonywanych kolęd i pastorałek.
Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności na bardzo wysokim poziomie artystycznym, co chwila słysząc z widowni rodzaj aprobaty w postaci gromkich oklasków.

Przygotowanie występujących na scenie uczniów:

K. Bober, M. Chojnacka, D. Dudziak, A. Gawrońska, M. Gawrońska, R. Śpiewak-Jakubowska, B. Niezgoda, B. Roman, R. Skóra, J. Wanecki, P. Wójcik, A Wyrzykowska, P. Wyzga, A. Żebro.


http://tvl.tarnobrzeg.pl/2016/01/29/2016-01-25-wieczor-pelen-koled/


MAKROREGIONALNE SEMINARIUM RYTMIKI

I KSZTAŁCENIA SŁUCHU

Dzień 27 października 2016 r. był prawdziwym świętem rytmiki. Na zorganizowanych przez naszą szkołę wraz Centrum Edukacji Artystycznej makroregionalnych warsztatach, gościliśmy nauczycieli przedmiotów rytmika i kształcenie słuchu z województw: Podkarpacia, Małopolski, Lubelszczyzny i Świętokrzyskiego. Warsztaty prowadziła Pani prof. Mirosława Daniel z Instytutu E. J. Dalcroze’a
w Genewie. Seminarium zainaugurował wykład, dotyczący „Kształtowania świadomości własnego ciała u dziecka na początkowym etapie nauczania rytmiki i solfeżu”.
Na warsztatach z nauczycielami Pani profesor przeprowadziła lekcję, na której pokazała wiele przykładów z solfeża dalcrozowskiego,
jak również ciekawe zabawy i ćwiczenia relaksacyjne, które miały na celu wyzbyć się niepotrzebnych emocji, które utrudniają skupienie
i koncentrację na zajęciach. W drugiej części napiętego programu seminarium, prof. Mirosława Daniel przeprowadziła zajęcia z dziećmi w klasie I. i III. Pokazała tu wiele cennych sposobów i możliwości wprowadzenia grup rytmicznych, nauki śpiewania gamy czy rozpoznawania interwałów. Wszystkie zagadnienia oparte były na piosenkach specjalnie przygotowanych przez naszego znakomitego gościa. Zajęcia były dla nauczycieli cennym materiałem edukacyjnym. Pokazały pracę z dziećmi, polegającą na świetnej zabawie, prezentowały jak przez zabawę można wprowadzić, czy utrwalić dany materiał nauczania rytmiki i kształcenia słuchu. Sposoby pracy
z dziećmi, które pokazała Pani profesor, potwierdziły fakt , że dzieci wszystko bardzo dokładnie zapamiętały i bez problemu realizowały na swoich zajęciach. Podsumowując, seminarium dało nauczycielom idealną możliwość konfrontacji swoich metod pracy z dziećmi,
na zajęciach rytmiki i kształcenia słuchu w klasach I-III i podzieleniem się spostrzeżeniami oraz uwagami z Panią profesor, która odpowiadała na wszystkie nurtujące pytania. Opowiedziała, również o pracy w Instytucie i przybliżyła nam wszelkie wiadomości dotyczące zajęć, egzaminów i samego funkcjonowania Instytutu Dalcroze’a - kolebki rytmiki, który stał się niezaprzeczalnie wspaniałym wzorcem edukacji dzieci w tym zakresie, pozytywnie wpływającym nie tylko na rozwój czysto muzyczny, ale i ogólnorozwojowy dziecka.
Jesteśmy radzi, że mogliśmy gościć Panią profesor Mirosławę Daniel, która znalazła czas w swoim napiętym kalendarzu, aby przyjechać do Tarnobrzega i pokazać swoje umiejętności pracy z dziećmi i swoją szalenie bogatą wiedzę z dziedziny rytmiki i solfeżu dalcrozowskiego. Serdecznie dziękujemy i liczymy na kolejne spotkanie z Panią profesor oraz rytmiką w Tarnobrzegu.


Koncert dla mamy”


„Jest taki jeden dzień,
w którym serca wszystkich biją mocniej,
A oczy wyrazi

chcą dziękuję ...”

Dnia 30 maja 2016r. w sali koncertowej naszej szkoły odbył się uroczysty koncert dedykowany wszystkim mamom z okazji święta „Dnia Matki”. W koncercie udział wzięli uczniowie klasy I, II i III, którzy zaprezentowali piosenki i układy przestrzenno-ruchowe oraz soliści, uczniowie klasy fortepianu, skrzypiec, gitary, akordeonu i wiolonczeli. Nie zabrakło również zespołów w różnych składach instrumentalnych. Piękne wiersze recytowali uczniowie Katolickiego Gimnazjum. Koncert był śliczną muzyczną laurką złożoną wszystkim przybyłym kochanym i wyjątkowym Mamom.

Życzymy im wszystkiego co najlepsze a wzruszenie i serdeczny uśmiech, który widzieliśmy na ich twarzach zapamiętamy na długo.

Serdecznie gratulujemy organizatorom i wykonawcom tego koncertu.


DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Dzień 9 maja 2016 roku, był dniem szczególnym w naszej szkole. Zorganizowaliśmy DZIEŃ OTWARTY. Zaplanowany czas wykorzystaliśmy do tego, aby pokazać wszystkim chętnym naszą piękną szkołę z bliska, oraz jak przyjemnie i pożytecznie można spędzić w niej czas zostając jej uczniem. Dzień otwarty rozpoczął się koncertem „Wiosennym”, który od kilku lat na stałe wpisał się w kalendarz imprez muzycznych w szkole. W koncercie wystąpili soliści, zespoły kameralne i uczniowie klasy II cyklu sześcioletniego, którzy zaprezentowali piosenki i ruchowe interpretacje wybranych utworów muzycznych. Sądząc po oklaskach publiczności koncert bardzo się podobał i pokazał, że szkoła może poszczycić się bardzo dobrym poziomem kształcenia muzycznego. Dzień otwarty, był również najlepszą okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Udzielone zostały informacje o rekrutacji i wymaganiach stawianych kandydatom podczas przesłuchań na egzaminach wstępnych i wszelkie inne porady dotyczące między innymi wyboru instrumentu. Pokazaliśmy, że edukacja muzyczna wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, dlatego zachęcaliśmy kandydatów, którzy spełniają wszelkie wymagania do podjęcia nauki w szkole muzycznej. Dzień otwarty trwał do późnego popołudnia, a nasi stali sympatycy, rodzice, uczniowie i przyszli adepci sztuki muzycznej mogli miło spędzić czas w muzycznych klimatach naszej szkoły.


ZAJĘCIA MUZYCZNO – RUCHOWE

„Pory roku w muzyce”

DLA PRZEDSZKOLAKÓW

„Wiosna w lesie’’ to tytuł drugiego spotkania z przedszkolakami. Tym razem grupa 5-latków z Przedszkola nr 17 przyjęła nasze zaproszenie na zajęcia w szkole muzycznej. Wiosna była inspiracją do przeprowadzenia ciekawych zajęć muzyczno-ruchowych, w których dominowała atmosfera wiosennego lasu i leśnej muzyki. Nie zabrakło śpiewu ptaków, szumu drzew, rozwijających się roślin, rozmów kukułki i dzięcioła i wielu innych odgłosów lasu. A wszystko to działo się podczas zabawy z muzyką. Tematem przewodnim zajęć była muzyka klasyczna A . Vivaldiego. Do utworu „Wiosna” z cyklu „Cztery Pory Roku”- stworzyliśmy muzyczne opowiadanie i wybraliśmy się na muzyczną wyprawę do lasu, który bogactwem różnorodnych dźwięków zainspirował nas do tej ciekawej wycieczki. Bawiliśmy się bardzo fajnie. Dzieci mały okazję bawić się i relaksować przy muzyce, doskonalić uwagę i koncentrację, ćwiczyć szybkość reakcji na różnorodne polecenia i hasła muzyczne, śpiewać, rozwijać swą wrażliwość muzyczną, kształtować estetykę i harmonię ruchu a także wyobraźnię i wrażliwość na piękno. Sam temat zajęć pozwolił maluchom na poznawanie otaczającego nas świata przez słuchanie i zabawę z muzyką. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.


KONCERT„Trio fortepianowe”

Dnia 16 marca 2016 roku, w sali koncertowej naszej szkoły, miał miejsce niezwykły koncert. Wystąpiło trio fortepianowe studentów Akademii Muzycznej w Krakowie: Jagoda Prucnal (skrzypce), Jacek Podgórski (wiolonczela) oraz Mateusz Zubik (fortepian). Repertuar koncertu łączył w sobie dzieła o dużej rozpiętości stylistycznej od Beethovena poprzez Dvoraka do polskiego Adama Walacińskiego. Trio fortepianowe zostało bardzo ciepło przyjęte przez widownię. Kunszt artystyczny młodych muzyków był bardzo dojrzały i w pełni ukazał muzyczną klasę studenckiego zespołu, który ten program prezentował będzie na konkursach muzycznych w Polsce i za granicą. Życzymy powodzenia i wielu sukcesów.


Koncert uczniów ZPSM im. Ludomira Różyckiego w Kielcach

 Dnia 4 listopada 2015 r. w sali koncertowej PSM w Tarnobrzegu wystąpili Kamila Wawrzeńczyk i Jan Bieniasz, uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Kielcach z klasy pana Artura Jaronia. Młodzi muzycy zagrali utwory Fryderyka Chopina i Grażyny Bacewicz.

Klimat muzyki Fryderyka Chopina po niedawnej uczcie Konkursu Chopinowskiego, był dla melomanów twórczości tego kompozytora jeszcze jedną okazją do posłuchania muzyki Chopina, która wprowadziła publiczność w ciepły nastrój melancholii i zadumy. Interpretacje Chopina młodych pianistów z Kielc były bardzo dojrzałe i zagrane z ogromnym wdziękiem.
Trudny utwór Grażyny Bacewicz, pełen energii i współczesnej harmonii, grany przez Kamilę Wawrzeńczyk, zabrzmiał na koncercie bardzo efektownie.

Młodzi kieleccy pianiści to również laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych. Widownia nagrodziła ich występ gorącymi brawami. Wykonawcy koncertu to niewątpliwie młode talenty muzyczne, które mogą być przykładem dla naszych uczniów, poświadczającym fakt mówiący o tym, że warto grać i osiągać wymarzone cele.

Serdecznie dziękujemy panu Arturowi Jaroniowi i jego utalentowanym podopiecznym za piękny występ, który wzbogacił i urozmaicił kalendarz koncertów w naszej szkole.


Koncert uczniów PSM - oprawą muzyczną Dni Otwartych 

Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Tarnobrzegu”.

W dniach od 25-27 listopada tarnobrzeski Sanepid był organizatorem Dni Otwartych pod hasłem: „Dbaj o zdrowie, wykorzystaj wiedzę”. Zwieńczeniem cyklu wykładów, konferencji szkoleniowych oraz innych atrakcji, był koncert uczniów naszej szkoły. Przed nim wręczone zostały dyplomy i nagrody, a otrzymali je laureaci wszystkich konkursów organizowanych przez Sanepid
w ramach zorganizowanego przedsięwzięcia.

W koncercie udział wzięli soliści, trio klarnetowe, duety fortepianowe, duet gitarowy, a także zespół smyczkowy. Starannie dobrany repertuar był okazją do posłuchania ciekawych interpretacji utworów w wykonaniu solistów i zespołów. Oklaski publiczności
wraz z podziękowaniami przedstawicieli Sanepidu, były nagrodą
i potwierdzeniem znaczenia naszej szkoły w życiu miasta. To dla nas miłe, kiedy publiczność chce nas słuchać, przychodząc na przygotowane przez naszą szkołę koncerty.

Podczas koncertu, uczniowie zaprezentowali swoją kilkumiesięczną pracę przed ważnymi dla nich wydarzeniami muzycznymi, związanymi z przesłuchaniami i konkursami organizowanymi przez CEA. Ich sceniczne wystąpienia pokazały, że świetnie przygotowani przez swoich nauczycieli prowadzących, mogą śmiało konkurować
z kolegami innych szkół muzycznych w regionie.  

W koncercie udział wzięli:

Trio klarnetowe: Patrycja Glica, Adam Szpyt, Joanna Gorzała

Duet gitarowy: Grzegorz Rawski, Marcin Witoń

Zespół smyczkowy: Zuzanna Trzaska, Magdalena Bobowik, Wiktoria Sasiela, Karol Widuch

Duety fortepianowe: 

Maria Kozłowska, Gabriel Radzimowski

Klara Szozda, Amelia Woźniak

Katarzyna Pytel, Adrian Duma

Natalia Trznadlewska, Maria Żaczek

Duet akordeonowyJakub Skura, Krystian Zbyrad

Soliści: Filip Wojtaszek, Magdalena Bobowik, Jakub Skura, Wiktoria Sasiela, Kacper Koktysz, Karol Widuch

Uczniów przygotowali nauczyciele:

P. Wyzga, R. Skóra, M. Gawrońska, A. Gawrońska, M. Chojnacka, D. Dudziak, J. Wanecki, K. Bober, B. Roman, E. Ryś, A. Wyrzykowska, K. Garbacz, B. Niezgoda

Akompaniament: D. Dudziak, K. Racławska

Organizacja Koncertu: D. Dudziak, E. Ryś, P. Wyzga


ZAJĘCIA  MUZYCZNO - RUCHOWE

dla przedszkolaków

"Pory roku w muzyce"

- Jesień-

Dnia 15 października 2015 r. odbyły się pierwsze jesienne zajęcia z dziećmi. Uśmiechnięte i pełne gotowości do zabawy z muzyką 5-latki wkroczyły w zaczarowany świat muzyki. Inspiracja piękną porą roku jaką jest jesień, pozwoliła na radosną zabawę, zachęcając dzieci do aktywności ruchowej a tym samym do rozwijania wrażliwości na świat dźwięków. Zabawy i ćwiczenia zaproponowane przedszkolakom rozwijały ich podstawowe zdolności muzyczne: słuch muzyczny, wrażliwość na barwę dźwięków, poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną i koncentrację. Dzieci nauczyły się jesiennej piosenki, poznały proste instrumenty perkusyjne oraz wartości rytmiczne ćwierćnut i ósemek. Przedszkolaki doskonale radziły sobie z odgadywaniem i liczeniem dźwięków wysokich, średnich i niskich w zabawie z kasztanami. Aktywne słuchanie utworu „Jesień” z cyklu „Cztery pory roku” A. Vivaldiego pozwoliło na lepsze zapamiętanie utworu i wyzwolenie emocji płynących z nastroju utworu. Wszyscy doskonale się bawili. Jesienne spotkanie było początkiem naszej współpracy. Jednym z celów zajęć było również urozmaicenie dzieciom czasu spędzonego w przedszkolu. Wycieczka do szkoły muzycznej była dla nich dodatkowym fajnym doświadczeniem, a wszystko było po to by maluchy dobrze się bawiły i spędziły czas wypełniony zabawą z muzyką - sztuką, która na pierwszym etapie rozwoju dziecka sprawia, że nabywane zostają bezcenne umiejętności, które w późniejszym okresie życia są źródłem pozytywnych emocji, również na otaczający nas świat dźwięków.


Strona główna             Nasza szkoła             Galeria              Przetargi           Zapisy           Obowiązek informacyjny              Kontakt